MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 11834057
*
nr 1183 4057
Stolar
5 st. Verkstads-AB, Lindqvist, Motala, 1950-tal, stålrör med klädsel i galon
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2018
kl 19:42:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 13:21:48
1
100 kr
3/5 03:15:34
2
200 kr
4/5 06:03:22
3
Vinnande bud
5/5 00:02:24
4
350 kr
5/5 00:02:24
3
400 kr (Budbetjänt)
5/5 00:03:57
4
450 kr
5/5 00:03:57
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
21 maj
Retro
På vår populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...
Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar lindqvist motala stol stolar verkstads-ab
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:29
-
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:23
-
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:32
-
3070 Fåtöljer
Ett par, "Artwood"
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:30
-
3126 Fåtöljer
Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57
*
Stolar
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro
nr 1183 4057
Stolar
5 st. Verkstads-AB, Lindqvist, Motala, 1950-tal, stålrör med klädsel i galon
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/5 13:21:48 | 1 | 100 kr |
3/5 03:15:34 | 2 | 200 kr |
4/5 06:03:22 | 3 | Vinnande bud |
5/5 00:02:24 | 4 | 350 kr |
5/5 00:02:24 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
5/5 00:03:57 | 4 | 450 kr |
5/5 00:03:57 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 maj
Retro
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremÃ¥l med fokus pÃ¥ 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar lindqvist motala stol stolar verkstads-ab
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:29 -
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:23
-
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:32 -
3070 Fåtöljer
Ett par, "Artwood"
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:30 -
3126 Fåtöljer
Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57